14. märtsil, emakeelepäeval toimus Mustvee Koolis ettelugemisvõistlus, mis oli pühendatud Oskar Lutsu 130. sünniaastapäevale. Eelmisel nädalal olid lapsed valinud endale ühe katkendi O. Lutsu teostest ja õppinud seda ilmekalt lugema. Klassides valiti välja kaks parimat lugejat, kes võistlesid omavahel emakeelepäeval. Žüriise kuulusid Mustvee Linnaraamatukogust Laidi Zalekešina, Anu Ots, meie kooli raamatukoguhoidja Ülle Veider, õpetajad Anneli Soosaar ja Heidi Aruväli. Võistlus toimus kolmes vanusegrupis. 1.-3. klassis olid žürii arvates parimad ettelugejad Rico-Cristiano Tamm, Emma Lotte Kivimurd, Fred Kihu; 4.-6. klassis Killu Postov, Kaire Paluoja, Liina Krehova; 7.-9. klassis osutusid parimateks Laura Gusseva, Paul Kristjan Koppel, Raili Randmäe.

15. märtsil toimus emakeelepäevaaktus, mis oli pühendatud meie kaunile emakeelele ja O. Lutsule. Tütarlaste ansambel laulis emakeelest ja kodust. 1. klassi õpilased esitasid luuletusi. 9. klassi õpilased olid ette valmistanud ettekanded O. Lutsu teoste tegelaste prototüüpidest, saime teda, kelle põhjal on O. Luts valmis kirjutanud Arno, Teele, Tootsi ja Lible tegelaskujud. 2. klassi õpilased õpetaja Ly Zavatski juhendamisel olid õppinud selgeks katkendi „Nukitsamehest". 6. klassi õpilased õpetaja Sirje Küti juhendamisel esitasid katkendi O. Lutsu jutust „Lauka poiste ootamatu teekond". 5. klass esitas katkendeid „Kevadest", lavastusesse oli põimitud ka 7. klassi esitatud „Paunvere polka". Aktus lõppes ilukirjavõistluse parimate autasustamisega. Jäi kõlama mõte, et ehk püüaksime vähemalt emakeelepäeval (muidugi teistel päevadel ka) jälgida, mismoodi ütleme ja kirjutame. Küllap saaks nõnda selgemaks ka see, mismoodi mõtleme.

28.03.2017 Malesimultaan Mustvees

Pildid: Tarmo Treial Täna külastas Mustvee Kooli kauaaegne Maleliidu president ja tänane nõukogu liige, suurepärane mälumängur, it-ettevõtja ja poliitik Andrei Korobeinik. Peale esinemist kooli aulas toimus samas simultaan, mille andsid Mustve...  Loe edasi »

12.02.2017 Veeohutusalane koolitus
25.01.2017 Mustvee Kooli ajutine sulgemine