19.05.23
Toimetaja: TRIINU DRESSEL
19.05.23

2006. aastani eksisteeris Lohusuus lastehoid. Septembris 2006 a. avati koolimaja ruumides lasteaed, mille nimeks sai „Sipsik".

Tänaseks on meie lasteaed tegutsenud 15 aastat.

Nende aastate jooksul on meil välja kujunenud omad traditsioonid. Algusaastatel käisime igal kevadel ekskursioonil Tallinna Loomaaias, hiljem Elistvere Loomapargis. Eestimaal on palju ringi käidud: Nõiariigis, Pokumaal, Tartus lodjaga ning jõe peal laevaga sõitmas, Liikluslinnakus, Tartu Nukumuuseumis, Loodusmuuseumis, Ahhaa keskuses, teatris, kinos. Külastasime kohalikke Lohusuu ettevõtteid.

Sügiseti tähistame lasteaia sünnipäeva tordi söömise- ja teejoomisega. Sügise sünnipäeval oli sügisandide näitus, emad on küpsetanud neist ka kooke, pirukaid ning toimus laat, millest saadud tulu kasutasime väljasõitudeks.

Käime sügis- ja kevadmatkadel. Oleme matkanud järve äärde, jõe äärde, õpetajate koju. Vaatleme tee peal loodust, kui sihtpunkti jõuame, siis grillime või sööme kaasa tehtud võileibu ja näkse ning mängime.

Jookseme marti ja katri.

Lapsevanemad on käinud meile õpetamas erinavaid tarkusi: kuidas valmistada leiba, seepi, lõnganukke, puidule maalimist, õpetanud vanu rahvakombeid.

Igal aastal on meil jõulupidu, kus lapsevanemad näevad meie õpitud näidendit, mille sisse on põimitud laulud ja tantsud. Käib jõuluvana. Toimusid jõululaadad, mille jaoks lapsed koos emadega küpsetasid müügiks piparkooke, pirukaid või kooki, müügiks toodi ka muid väikeseid esemeid.

Kodumaa sünnipäeva tähistame kontserdi ning tordisöömisega.

Vastlapäeval, kui on lund, viiakse meid hobusega saanisõidule. Ühel aastal viisid lapsevanemad meid vastlasõidule mootorsaanidega Peipsi järvele. Seal nägime, kuidas käib jääalune võrgupüük. Eelmisel aastal sõidutati meid motokoeraga.

Varemalt tähistasime isadepäeva koos isadega, olid võistlused, lapsed tantsisid koos isadega ringmänge, nüüd oleme lastega valmistanud midagi soolast ning magusa tordi ja omakeskis tähistanud.

Kevaditi on meil traditsiooniks saanud külvipäevad. Iga laps külvab endale kurki, tomatit või mõne lille, mille hiljem endale koju viib. Teeme lastega koristustalgud, riisume puhtaks oma mänguala.

Emadepäeva tähistasime algusaastatel koos emadega lasteaias, nüüd toimuvad kontserdid emadele koos kooliga. Naistepäeval tulevad lasteaeda külla emad ja vanaemad ning nad kokkavad koos lastega, hiljem istume kõik koos ühises lauas ning maitseme omavalmistatud toitu. Köögipäeval teeme lastega koos erinevaid tervislikke suupisteid ning meisterdame midagi magusat.

Jüriööd tähistame oma väikese jüriöö jooksuga.

Eelmisel aastal käisime lastega Palamuse lasteaias „Nukitsamees" ujumas, lastele väga meeldis.

Meil on väga vedanud, et meie lasteaed on maal looduse keskel, järve ning jõe lähedal. Võimalusi loovaks mänguks peale liivakasti on laste jaoks väga palju. Saame igal ajal looduses uurida puid, linde, taimi ning loomade jälgi lumel.

Toimetaja: TRIINU DRESSEL