Mustvee Gümnaasiumis toimus emakeelenädal

Emakeelenädal algas 14. märtsil sellele päevale pühendatud aktusega.

Nädala jooksul toimus mitu üritust. 1.-3. klassi õpilased esitasid klassides peast ühe proosapala või katkendi sellest, koha peal valiti välja parimad. Reedel toimus saalis lõppvõistlus, kus iga klassi kolm tublimat esitasid oma lood. Need olid Preston Rasmus Lehis, Oliver Siirak, Rico-Cristiano Tamm 1. klassist; Fred Kihu, Emma Lotte Kivimurd, Mariana Parahhina 2. klassist; Kenet Kuusik, Rafael Kuusik, Karl-Holger Rebane 3. klassist. Žürii koosseisus Leana Krivonogova, Kaidi Maasik, Anton Resik, Joel Joost, Kirill Aganitšev valis välja igast klassist kõige ilmekamalt ning julgemalt esinenud õpilase. Parimateks osutusid Preston Rasmus Lehis, Fred Kihu, Rafael Kuusik.

7.-9. klassis toimus emakeeleolümpiaad teemal „Nimed". 7. klassis saavutas esimese koha Paul Kristjan Koppel, teise koha Kristiina Sumnikova, kolmanda koha Kevin Reedi. 8. klassis sai esimese koha Anette-Mai Pirk-Birk, teise koha Laura Gusseva, kolmas ja neljas koht läks jagamisele Avely Tamme ja Aleksei Kartašovi vahel. 9. klassis jagasid esimest ja teist kohta Kaidi Maasik ja Leana Krivonogova, kolmandal kohal oli Mark Kihu.

Emakeelenädalal selgusid ka varem väljakuulutatud omaloominguliste juttude võistluse „Uskumatud jutud" huvitavamate palade kirjutajad: Aleksandra-Eleene Rebane, Simona Tomson, Tauno Kittask 4. klassist; Alondra Kuusik, Andreas-David Lavrenov, Markus Tamm 5. klassist; Tarmo Treial 6. klassist ja Paul Kristjan Koppel 7. klassist.

Aitäh kõigile emakeelepäevaaktusel osalejatele, nende juhendajatele ja kõigile õpilastele, kes nädala üritustest osa võtsid!