7. jaanuaril 2016 möödus sada aastat malesuurmeister Paul Kerese sünnist.

Rahvusvaheline Maleföderatsioon (FIDE) kuulutas  2016. aasta Paul Kerese aastaks. Ühismaletamine koolides on üks osa rahvusvahelisest Paul Kerese aastast.

Tänased Eesti koolinoored oskavad malet paraku napilt. Oskuse parandamiseks tahame juba sel aastal huvilistele malemängu õpetada.

Paljudes kodudes on kappidesse seisma jäänud malekellad ja -nupud. Andke need neile, kes soovivad maletada.

Idee võib vedu võtta vaid siis, kui õpilased, lapsevanemad, õpetajad, linnapea, linnavolikogu liikmed ja linnakodanikud seda toetavad.

Koostöös õpilasomavalitsusega kutsun kõiki üles annetama Mustvee Gümnaasiumile malendeid ja malelaudu.

Avame lastele imelise malemängu maailma. Võime olla õnnelikud, et Eestis oli Paul Keres. Parim tänu temale on õppida maletama ja pidada sellest mängust lugu.

Raivo Vadi

raivo.vadi@mustvee.edu.ee