Tervisepäev Mustvee Gümnaasiumis

Üheksa võistkonda orienteerus tervisepäeval Mustvee linnas. Kontrollpunktides tuli lahendada erinevaid ülesandeid ja vastata küsimustele.

fotod: Kalle Jürgenson

Rohkem pilte üritusest

11. septembril toimus Mustvee Gümnaasiumis tervisepäev. Üritus kestis kella 11-st kuni 13-ni. Enne seda oli kõigil klassidel kaks tundi ja seejärel sõime sööklas maitsva lõuna.

Õpilased olid jagatud üheksasse võistkonda, väikesed ja suured olid võrdselt gruppidesse jaotatud. Linnas oli ka üheksa punkti, mille õpilased pidid kahe tunni jooksul läbima ja seejärel kogenema kooli staadionile.

Õpetaja Ade-Liisi juures tuli meil lõpetada vanasõnu ning lahendada viis mõistatust. Õpetaja Riina juures pidime erinevate taimede lehti ära tundma. Direktori juures vastasime küsimustele Mustvee linna ja meie kooli kohta. Õpetaja Janika oli ette valmistanud huvitavaid küsimusi Eesti muusikast. Õpetaja Aale juures jagasime oma võistkonna kaheks ja jooksime läbi hularõnga. Õpetaja Maili juures pidime ära tundma viis puulehte, ühe kivi ja mõistatama paar loomamõistatust. Õpetaja Ly juures viskasime petangi-kuule rattakummi sisse ja vastasime ühele küsimusele ilmakaarte kohta. Õpeta Rita juures mängisime „Aliast" ning õpetaja Sirje juures saime palli ämbrisse visata.

Kui matk lõppes, said kõik osalejad kooli pastaka ja kooli helkuri. Retke õnnestumisele aitas kaasa ka imeilus päikseline ilm. Kõigile õpilastele ja õpetajatele meeldis see üritus väga.

Anette-Mai Pirk-Birk