Koolitus: „Special Needs and Inclusive Education" 21.08 -27.08 2022

Koht: Island, Rejkyavik

Korraldaja: Smart Teachers Play More

 

Osalejad: Mustvee Valla Hariduse Tugikeskuse juhataja Riina Koolmeister, eripedagoog-logopeed Heidi Aruväli

 

 

 

Nagu pildilt näha, olid eestlased esimestena kohal!

 

Koolituse eesmärgiks oli:

1. tutvustada praktilisi tegevusi, mis aitavad ära tunda ja arendada õpilaste individuaalseid tugevusi;   2. motiveerida õpilasi loomingulisi projekte läbi viima.

 

Augusti viimane nädal Islandil võimaldas targemaks saada ja omavahel kogemusi vahetada 24 erineva maa õpetajal. Rühmatööd vaheldusid heade praktikate presentatsioonidega, juurde õppisime palju, kuid meelde sai tuletatud ja mõtestatud ka lihtsaid, kuid unustatud võtteid. Meie grupis oli 18 inimest 7 erinevast riigist (Eesti, Leedu, Portugal, Rumeenia, Belgia, Hispaania, Itaalia ).

 

Veelkord sai kinnitust esimeste õppepäevade moto: „All about You". Kõik algabki inimesest endast ja klassis suunab ja aitab tegevust mõtestada õpetaja.

 

 

 

Rühmatöö tutvustus koos kolleegidega Portugalist.

 

Kogu koolitus oli väga praktiline, tegime palju rühmatööd, jagasime oma kogemusi. Kõik osalejad olid väga toetavad ja meeldivad. Koolituse üheks osaks oli ka oma  huvitavate praktiliste kogemuste  jagamine. Väga emotsionaalne oli rahvuste õhtu, kus tutvustasime oma rahvustoite ja maiustusi jne.

 

Koolituse üheks meeldejäävaks osaks oli kohaliku kooli külastus, mis oli muljet avaldav. Kool kui selline ei ole mitte ainult õppeasutus, vaid kogukonnakeskus, kuhu on oodatud kõik inimesed.

Tegemist on kool-lasteaed-spordikeskus-hariduskeskus-raamatukoguga, täpsemalt kogukonna hariduskeskusega, mis mõeldud kõikide inimeste jaoks kõikvõimalike tegevuste läbiviimiseks.

 

 

 

 

Mainimata ei saa jätta ka elamusterohkeid ekskursioone linnas ja looduses ning muidugi emotsionaalset retke vulkaani tippu.

 

 

 

Islandi rahaga maksime ekskursiooni eest vulkaanituurile – kurss: 1 Islandi kroon = 0,0067 eurot.

 

Kogu koolitus oli väga hariv, emotsionaalne ja rohkelt positiivset energiat andev. Suur meiepoolne tänu kõikidele korraldajatele ja koolitajatele.

 

Erasmuse koolitused on asjalikud ja suurepärane võimalus silmaringi laiendamiseks, kogemuste vahetamiseks ning uute kontaktide loomiseks. Suur aitäh kõikidele, kes meie õpetajatele õppimisvõimalusi loovad! Oleme teada saanud, et „Smart Teachers Play More!"