Koolitus „Smart teachers play more outdoors"

Aeg: 23.10.22-29.10.2022

Koht: Alicante, Hispaania

Osalejad: tugipedagoog Janne Juuse, Avinurme Gümnaasiumi õpetaja Maive Tooming

Koolitaja: Leikud ad læra

Augustikuus osalesid meie asutuse Erasmus+ projekti raames sama koolitaja teistel kursustel meie kolleegid. Kuna nende tagasiside oli väga positiivne, siis olid ka meie ootused kursusele kõrged.

Meie koolitusel osales 11 osalejat seitsmest erinevast riigist (Hispaania, Saksamaa, Rumeenia, Sloveenia, Ungari, Prantsusmaa, Eesti).  Koolitajateks olid Islandilt pärit Kristín Einarsdóttir ja Alicantes elav Sarah Jane Anthony. Nad on juba aastaid koostööd teinud ning inspireeritud mõtteviisist, et õppimine peaks olema seotud erinevate meeltega.

Koolitus andis meile väga head teadmised, kuidas õpetada lapsi nii, et akadeemilised teadmised jääksid meelde lihtsamini ning õppimisel tekiksid ajus seosed. Väga tähtsaks õpitu omandamisel on liikumine, žestid, lõhnad jms. Kõik mängud tegime ka ise läbi ning arutasime pärast mängimist, kuidas saaks mängu kohandada mingile õppeainele vastavaks. Eraldi pöörati tähelepanu ka tähelepanu hoidmise ja rahunemise tehnikatele, mida saaks kasutada õppetundi läbi viies.

Koolitusele andsid lisaväärtuse ka väga positiivsed ja sõbralikud kursusekaaslased. Kuna kursuse teema oli selline, mis soodustas suhtlemist, sai ka pärast õppepäevi nautida koos Vahemere kööki ja arutata erinevatel teemadel. Kuna ilm oli Alicantes tavapärasest 5 kraadi soojem, saime ka meres ujumas käia ning omamoodi väljakutseks sai päikesetõusuaegne hommikuujumine.

Oli väga praktiline ja inspireeriv kursus. Sellist kogemust soovitaks igale õpetajale, kes soovib õpetamisel kasutada mitmeid meeli!