Koolitus: Well -being and stress management"

Aeg: 23.10-29.10.22

Koht: Alicante, Hispaania

Osalejad: logopeed-eripedagoog Silvi Arold, logopeed Viktoria Tereštšuk.

Koolitaja: Smart Teachers play more

Kursust juhtisid Kristín Einarsdóttir Islandilt ja Sarah Jane Anthony Inglismaalt.

Kristín on kvalifitseeritud P.E., jooga- ja tähelepanelikkuse õpetaja Islandilt.

Koolitus oli loodud õpetajate poolt õpetajatele.

Koolitusel õppisime, kuidas kiires ja rahutus koolikeskkonnas rahuneda ja keskenduda olulistele tegevustele. Koolituse praktilistes osades sooritasime vaimset ja füüsilist heaolu suurendavaid tehnikaid: lõdvestustehnikaid, rahunemistehnikaid, keskendumisharjutusi, füüsilisi harjutusi, õppisime mediteerimisvõtteid. Mängisime kõik koos erinevaid mänge.

Õpitud tehnikad suurendavad heaolu, aitavad stressiga toime tulla, õpetavad omavahelist koostööoskust. Tähelepanu ja keskendumise harjutused õpetasid hetkes kohaolu. Õpitud harjutused on kasutatavad lasteaias, põhikoolis ja igapäevases elus. Tundides kasutatavad tehnikad on lihtsad ja lõbusad. Kursusel keskenduti õpetaja ja õpilase heaolule.

Väikestest muutustest saavad alguse suured muutused.

Õpitud tehnikad aitavad maandada.

Praktiseerisime erinevaid võtteid, mänge, meditatsioone Maya hotelli koolitusruumis, Alicante ja Altea rannas, Santa Barbara kindluses kõrgel  mäe otsas. Harjutasime positiivset toetavat suhtlemist ja aktiivset kuulamist. Koolitusel oli ühendatud teoreetiline materjal mängu, liikumise ja tunnetuslike tegevustega. Koolitusel osales 23 õpetajat Ungarist, Sloveeniast, Rumeeniast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Eestist, Hispaaniast. Osalejad jagasid enda tundides kasutatavaid praktilisi harjutusi ja mänge. Mängude mängimine oli lõbus ja andis häid ideid igapäevatööks.

Koolitus oli hästi korraldatud, päevaplaan oli paigas, koolitaja tutvustas kohalikke vaatamisväärsusi, olime ka ise aktiivsed Alicante linnaga tutvumisel. Nautisime ilusas Alicante linnas õhtuseid jalutuskäike, rannapäikest, kohalikku toitu, erinevatest riikidest pärit õpetajatega suhtlemist.

Koolitus oli inglisekeelne, saime ennast proovile panna võõrkeeles õppimises, eneseväljenduses. Saime logopeedidena võõrkeelses keskkonnas olles  tunda, mida tähendab tunne, kui „sõnu on eneseväljenduseks vähe".